MORE U KAŠTELIMA ČISTO
Petak, 16 Srpanj 2010 12:11
Prema rezultatima posljednjih analiza Zavoda za javno zdravstvo iz Splita, koje su obavljene na uzorcima uzetim 14. srpnja, more je na svim kaštelanskim plažama pogodno za kupanje jer su mikrobiološki pokazatelji unutar dozvoljenih granica.
Potvrdila nam je to mr.Tatjana Mileta iz Zavoda, pojasnivši kako su nedavni pokazatelji vjerojatno posljedica nekakvog iznenadnog onečišćenja, a čiji bi konkretni uzrok morali utvrditi nadležni inspektori.
Podsjetimo kako su nalazi uzoraka mora bili uredni na svim kaštelanskim plažama, a prije nekoliko dana na nekim se lokacijama pokazalo kako je more onečišćeno. Zbog toga su u srijedu, 14. srpnja, ponovno uzeti uzorci mora s tih plaža, a upravo pristigli rezultati potvrdili su kako je more u Kaštelima podobno za kupanje, te da nema razloga za zabrinutost, kakvu su među kupačima izazvali natpisi u novinama, objavljeni posljednja dva dana.
