HRABRA KAŠTELANKA KOD GRADONAČELNIKA
Petak, 27 Siječanj 2012 10:09
Uz čestitke dobila i ponudu za posao
Hrabra kaštelanska djevojka, Katarina Prungl, koju je primio i gradonačelnik Josip Berket sa zamjenicima, Marinkom Kovačevim i Marinkom Parčinom, uz prigodni dar dobila je i poslovnu ponudu da se već ovo ljeto okuša u marini u svom gradu, budući se na Pomorskom fakultetu školuje za menedžera marina i jahti.
U razgovoru s gradonačelnikom simpatična Katarina je pokazala veliko zanimanje za jedrilice i brodove, te je naglasila koliko voli svoje buduće zanimanje. Nije stoga ni čudno što je prihvatila i posao konobarice, ali ne bilo gdje nego upravo na jednom našem trajektu. Gradonačelnik je Katarini preporučio da najprije završi fakultet, ali bi se već ovo ljeto mogla iskušati u skiperskom poslu. Katarina je otkrila kako ima određenog iskustva i u tome jer je imala svoju jedrilicu.
Pored konkretne poslovne ponude, gradonačelnik je Katarinu pozvao i na slijedeću Miholjsku regatu, koja se u rujnu održava od Vukovara do Iloka, što je ona, kao rođena Vukovarka, prihvatila s posebnim zadovoljstvom.
Malo mi je neugodno što se sada svi fotografiramo s tobom, nakon što si skokom u more pokazala svoju hrabrost. Žao mi je što se i prije nismo upoznali - kazao je gradonačelnik Berket, čestitajući Katarini u ime Grada Kaštela i Gradske uprave. – Posebno mi je drago što si iz Sućurca,te smo i na ovaj način povezali Vukovar i Kaštela. Od srca ti čestitam, spasila si čovjeku život, zapravo si spasila jednu cijelu obitelj - zaključio je gradonačelnik darivajući Katarini cvijeće i knjigu fotografija autora Feđe Klarića s čime je bila prezadovoljna, otkrivši kako upravo prema fotografiji ima posebnu ljubav. Na fotografiji splitske luke objasnila je gdje je prije nekoliko dana vozilo upalo u more, kada je bez razmišljanja skočila i spasila vozača.


